Haber

Nevşehir Belediyesi’nde tapu devir işlemleri başladı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın göreve geldikten sonra tamamlanması için büyük çaba sarf ettiği Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki çalışmalar hızla ilerliyor.

Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yürütülen Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Uygulama Adası için yapılan çalışmalar çerçevesinde İmar Planı ve Uygulama Projesi ile Uygulama Esas Yönetmeliği’nin onaylanmasını takiben 20 Temmuz’da mahallede bulunan İbrahim Paşa ve bir kısmının hak sahipleri ile görüşmeleri tamamlandı.

Projenin uygulanacağı Adalet Sarayı’nın arkasındaki alanda hak sahiplerinden alınan muvafakatnamelerle birlikte hak sahipleri, Nevşehir Tapu Müdürlüğü’nde tapu devir işlemlerini yapmaya başladı.

Yeni konutlarının blok ve katlarını seçip muvafakatini imzalayan hak sahiplerinin tapu devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından projenin uygulanacağı alanda imar çalışması yapılacak ve ihale süreci başlayacak. 4 ile 8 katın ortasında blokların yer alacağı 22 bin 500 metrekarelik alanın inşaatına başlandı.

Proje için çok değerli aşamalardan geçildiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehirlilere verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Tapu devir süreçlerinin ardından ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bölgede yapım çalışmalarının başlayacağını ve yeni konutların hızla yükseleceğini kaydeden Savran, “Türkiye’nin ve Türkiye’nin her kesime hitap etmesi için büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Merkezi Kentsel Dönüşüm Projemiz. Vatandaşlarımız mağdur olmuyor, hızla ilerliyor. Bu alanda hak sahibi olan vatandaşlarımız bize güvenerek muvafakatnamelerini gönül rahatlığıyla imzaladılar. Şimdi tapuları devrediyorlar, ondan sonra da ihalemizi yapacağız. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu