Haber

Brezilyalı Ronaldo: “Dünya Kupası’nın en iyisi Mbappe”

Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldo, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda turnuvanın en uygun oyuncusu olarak Fransız yıldız Kylian Mbappe’nin seçileceğine inandığını söyledi.

İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Ronaldo, 5 golle turnuvanın kraliyet yarışının zirvesinde yer alan Mbappe’yi överek, “Ne kadar hızlı ve iyi olduğunu görüyoruz. Tarzı bana oynadığım zamanları hatırlatıyor. Nasıl oynanacağını biliyor. Diğer oyunculardan daha hızlı ve gol atarak veya gol atarak bu avantajdan yararlanabiliyor. Asiste nasıl dönüşeceğini biliyor.” terimleri kullandı.

Turnuvada Fransa’nın şampiyon adayı olduğunu vurgulayan 46 yaşındaki eski yıldız, “Dünya Kupası başlamadan önce de aynı fikirdeydim. Mbappe’nin bu turnuvanın en iyi oyuncusu seçileceğini düşünüyorum.” dedi.

“Neymar daha güçlü çıkacak”

Turnuvaya çeyrek finalde veda eden Brezilya’da Ronaldo, “Maçtan sonra Neymar’ın çok büyük bir hayal kırıklığına uğradığını düşünüyorum. Böyle hissetmesi çok normal. Takımı giymeye devam edeceğinden eminim.” Jersey. Henüz genç, 30 yaşında. Önümüzdeki Dünya Kupası’nda rahatlıkla oynayabilir.” değerlendirmesini yaptı.

İngiltere’nin Fransa’ya çeyrek finalde 2-1 yenilip elendiği maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ronaldo, “İngiltere, Fransa’ya karşı çok iyi futbol oynadı. Brezilya’nın başına gelen durumu İngilizler de yaşadı. Sonuç olarak çok küçük kaldı. farklılıklar sonucu Fransa lehine sonuçlandı.İngiliz halkı milli takımıyla gurur duymalı.” görüş bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu