Ekonomi

Yapı Kredi, 21 ülkeden 35 bankanın katılımıyla 580 milyon dolarlık sosyal sendikasyon kredisi sağladı.

Yapı Kredi, yılın ilk yarısında 21 ülkeden 35 bankanın katılımıyla 580 milyon dolarlık sosyal sendikasyon kredisi sağladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi’nin imzaladığı ilk sosyal sendikasyon kredisi olan 580 milyon dolarlık işlem, depremden etkilenen illerdeki müşterilerin dış ticaret işlemlerinde kullanılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi İcra Kurulu Başkanı (CEO) Gökhan Erün, sağladıkları sendikasyon kredisi ile ülke ekonomisine ve Yapı Kredi’ye olan güveni bir kez daha teyit ettiklerini belirterek, “Yapı Kredi olarak; hepimizi derinden etkileyen depremin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana var gücümüzle çalışıyoruz.” ekonomi. Sosyal sendikasyon olarak sağladığımız bu kaynak, deprem felaketinden etkilenen illerdeki müşterilerimizin dış ticaret finansmanına yönlendirilecektir. Böylece gücümüzü aldığımız ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.”

Yapı Kredi’nin 201,5 milyon dolar ve 353,4 milyon euro olmak üzere iki farklı para biriminde kullandırdığı kredinin vadesi 367 gün, toplam maliyeti ise sırasıyla SOFR + yüzde 4,25 ve Euribor + yüzde 4,00 oldu.

Abu Dhabi Commercial Bank ve Emirates NBD, sendikasyon kredisinin ortak koordinatörleridir; Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation tarafından sürdürülebilirlik koordinatörü; Abu Dabi Ticaret Bankası aracı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu