Haber

Namus transferinde büyük kriz! Kayserispor ve Beşiktaş mahkemeye gidiyor

Beşiktaş Onur Bulut’un Kayserispor ile Kayserispor arasındaki krizi her geçen gün büyüyor. Kayserispor, Fenerbahçe ile toplam 2.9 milyon euro karşılığında el sıkıştıktan sonra devreye giren Beşiktaş, 1 milyon euro’luk serbest kalma maddesini kullanıp imzalattı. Ancak yaşanan krizin ardından Kayserispor parayı Beşiktaş’a geri gönderdi. Siyah-beyazlıların sarı-kırmızılılarla tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmesinin ardından 8 Şubat’ta açıkladığı 28 yaşındaki futbolcunun transferi ile ilgili detaylara ulaşıldı.

“KONU YASAL DÖNEME TAŞINACAK”

Kayserispor Kulübü, Onur Bulut’un transferi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Konu artık hukuki zeminde görüşülecek. Şu anda birinci önceliğimiz deprem. Hayat normalleşmeye başlar başlamaz Futbol camiasının şüphesi olmasın. Beşiktaş’a cevap vereceğiz.”

“TFF TARAFINDAN KAYITLI”

Açıklamada, “Futbolcunun sözleşmesini 6 ay kala liderimiz Ali Çamlı’nın imzasıyla 3 yıllığına uzattık. Bu sözleşme TFF tarafından tescillendi. Ardından 1.25 milyon Euro’luk yazılı teklif aldık. Futbolcumuzun transferi için Beşiktaş’a karşı teklifimize yazılı olarak Milyon Euro + KDV olarak cevap verdik.Bunu takiben Beşiktaş Kulübü tarafından kulübümüze açıklama yapılmadan 1 milyon Euro’luk havale gönderildi.Bunu da açıklanmadan iade ettik. Beşiktaş’ın hesabına mantıksız ödeme yapıldı.Aynı akşam futbolcu sosyal medyadan paylaşım yaptı.Beşiktaş’la sözleşme imzaladığı açıklandı.Ertesi gün bu sefer makbuzun üzerine bir açıklama yazıp paralar Beşiktaş’a gönderildi. Beşiktaş Kulübü’ne ihtar çekerek futbolcunun 3.5 milyon euro + KDV bedelle transferi için talebimizi yeniledik.” söylendi.

“CEVAPINI BEŞİKTAŞ’A VERECEĞİZ”

Öte yandan Onur Bulut’un ayrılma hakkının bulunmadığını belirten Kayserispor, “TFF’nin tescil ettiği sözleşmede futbolcunun ayrılma hakkının bulunmadığını belirttik. Kulübümüz arasında herhangi bir protokol yok. ve Onur Bulut ile çıkış hakkı konusunda.Konu artık hukuki zeminde görüşülecektir.Artık birinci önceliğimiz deprem.Futbol camiasının hiç şüphesi olmasın.Hayat gelir gelmez Beşiktaş’a gereken cevabı vereceğimizden futbol camiası şüphesi olmasın. normalleşmeye başlar.” terimler yer aldı.

İşte Kayserispor’dan yapılan açıklama;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu