Haber

Mustafakemalpaşa Sporda Altın Çağını Yaşıyor

Basketbol, ​​voleybol, futbol, ​​karate, güreş ve sporun birçok branşında lisanslı sporcular yetiştiren Mustafakemalpaşaspor Belediye, spor tarihinin altın çağını yaşıyor. “İlçemizin profesyonel anlamda sporda örnek bir ilçe olması için tüm gayretimizi gösteriyoruz. Emeklerimizin karşılığını aldığımız birincilikler ile alıyoruz.” Mustafakemalpaşaspor Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Ercan Leblebici, spora yaptığımız yatırımlarla ilçenin sosyal gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğimizi söyledi.

Mustafakemalpaşaspor Belediye U13, U14 ve U15 yaş kategorilerinde toplam 64 farklı altyapı oyuncusu, katıldıkları spor karşılaşmalarındaki başarıları ile Mustafakemalpaşa ilçesini temsil ediyor. U18 Kümesinde lisanslı 22 genç üst lige yükselmeye hak kazandı. 1. küme 2. küme olarak dönem boyunca A Squad çalışmalarına dahil oldular. U15 grubu, dönemin bitimine bir maç kala Elit Lig’e yükseldi. U14 takımını oluşturan Mustafakemalpaşa Ortaokulu Bursa, Türkiye kümelerine ikinci olarak katılmaya hak kazanarak ilçeyi gururlandırdı. İller ortasında düzenlenen karate şampiyonasında 5 madalya kazanarak ilçeyi gururlandıran Yiğit Elma, Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsilen şampiyonada yerini alacak.

Mustafakemalpaşaspor Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Ercan Leblebici, “Mustafakemalpaşa sporda altın çağını yaşıyor. Futbol, ​​karate, voleybol ve basketbolun her dalında başarıya yürüyoruz. İlçemizdeki öğrencilerin tutkusu ve başarısıyla gurur duyuyoruz. Mustafakemalpaşaspor Belediye’nin BAL’a terfisi ile her branştan gurur verici haberler almaya devam ediyoruz. Desteğini esirgemeyen teknik grubumuz Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür ediyorum. ” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sindirgi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu