Haber

İkinci tıbbi strateji: Kabine açıklanacak ve “en iyi kadro bizde” açıklaması yapılacak

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin ardından partisinin genel merkezinde iki gün boyunca kurmaylarıyla görüştü ve ikinci tıp eğitimine hazırlandı.

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki dönemde il gezileri ve mitinglerden ziyade sosyal medya ve televizyon ekranlarından açıklamalarını yapacak.

Parti kurmayları, dünyanın dört bir yanındaki ikinci sınıf seçimlerde adayların bu durumda oylarını artırdığını söylüyor.

Kılıçdaroğlu artık daha sert bir dil kullanacak, “CHP, PKK ile işbirliği yapıyor”Milliyetçi söylemlerle seçmene güven aşılayacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu, bu dönemde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere ancak birkaç ziyaret gerçekleştirebildi. Parti kadroları ise bölgelerine dönerek Kılıçdaroğlu için oy isteyecek.

Personel, Anadolu için milliyetçi söylemlere de dikkat çekiyor. Teröre karşı menzilin net bir şekilde gösterilmesi gerektiğini düşünüyor.

BAZI BAKANLIKLAR AÇIKLANABİLİR

Oy oranını artırmayı hedefleyen Millet İttifakı, seçimi kazanmak için belli bakanlıklara kimlerin atanacağını önceden açıklamayı planlıyor.

6 liderin gündeme geldiği son toplantıda Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi bakanlar kurulu açıklaması değerlendirildi. İçişleri, Dışişleri, Adalet, Milli Savunma, Milli Eğitim, Çevre, Şehircilik, Ulaştırma ve Sağlık bakanlarının kimler olacağı seçimden günler önce açıklanırken, Diyanet İşleri Başkanlığı’na kimlerin atanacağı da açıklandı. seçmeni motive edecektir.

Özellikle Meral Akşener ve ÂLÂ Parti kadrolarının altını çizdiği bu strateji ile Kılıçdaroğlu-Erdoğan arasında sıkışan yarış yerine. “En iyi kadroya sahibiz” Bu sayede seçmene bir mesaj vermek amaçlanmaktadır. Tarafsız, tüm Türkiye’yi kucaklayacak, adaletli, vatandaşta yabancılaşma yaratmayacak isimlerle İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına inanç oluşturulmak isteniyor.

haber-guce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu